آیلتس

درباره آزمون
آیلتس​

اطلاعات مختصر درباره فرم کلی آزمون

+ ۰
Trainer's IELTS Score
۰
Ave Students' Score
۰ +
Experience
۰ %
Success Rate

آزمون آیتلس چیست؟

آزمون آیلتس (به انگلیسی: IELTS) که برگرفته از سرواژگان (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود. آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر هم ردیف با تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود.

این آزمون دارای دو ماژول مختلف می باشد. ماژول اول جنرال و مازول دوم آکادمیک. مازول اول مختلص افرادی است که قصد مهاجرت برای کار یا سکونت را دارند و مازول دوم مختص کسانی که قصد مهاجرت برای تحصیل دارند.

این آزمون چهار مهارت اصلی زبان را ارزیابی می کند

توانش های پایه (مانند گرامر، لغت، تلفظ، کاربرد و فرایند سخن) به صورت غیر مستقیم و کاربرد-محور مورد ارزیابی قرار گرفته می شوند.

فرایند اجرای آزمون آیلتس

در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. در بخش Writing و Reading شما این امکان را دارید که از قسمت های مختلف سوالات شروع به پاسخگویی کنید. تاریخ و ساعت برگزاری بخش Speaking تقریباً ۱۰ روز قبل از امتحان به شرکت کنندگان اعلام می‌شود. تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار یا اتود را در هیچ مرحله‌ای از امتحان کتبی ندارند. نتایج امتحان ، ۱۳ تا ۱۵ روز پس از پایان یافتن آزمون کتبی اعلام خواهد شد و کارنامه در اولین روز کاری بعد از اعلام نتایج روز تحویل پست یا داوطلب داده خواهد شد. مسئولان دفتر امتحان اجازه ندارند تا از طریق تلفن،‌ فکس، یا پست الکترونیکی نتایج را به اطلاع داوطلبان برسانند. تا ۱۰ کارنامه برای دانشگاه ها و موسسات مورد درخواست شما بصورت رایگان (اگر جزو سیستم الکترونیکی باشند) توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می‌گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما یک ماه نگذشته باشد. . درصورتی که دانشگاه فقط کارنامه فیزیکی را قبول داشته باشد، باید هزینه پست را پرداخت کنید.

زمان‌بندی و نمره‌بندی آزمون آیلتس

زمان‌بندی

Academic Reading: 60 min

Academic Writing: 60 min

Listening: 40 min

Speaking: 11 – ۱۴ min

General Training Reading: 60 min

General Training Writing: 60 min

نمره‌بندی

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود. البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند.

بند اسکور Writing

بند اسکور Speaking

بخش‌های مختلف آزمون آیلتس

three steps to success

We Will Help You Every Step Of The Way

سه مرحله اصلی در راه رسیدن به نمره مورد نظر شما در آزمون آیلتس

۰۱

دوره Pre-IELTS

آموزش مهارت‌های اصلی شامل ریدینگ رایتینگ اسپیکینگ و لیسیینگ و توانش‌های پایه شامل گرامر لغت فانکشن تلفظ و فرآیند سخن برای رسیدن به سطح مورد نظر و همتراز با نمره دلخواه

۰۲

دوره While IELTS

آموزش فرم کلی آزمون، قوانین آزمون، تکنیک‌های تخصصی آزمون برای به حداکثر رساندن نمره، انجام تمرین‌ها و کامنت‌دهی بر روی تمرین‌های مختلف، به اشتراک‌گذاری تجربیات از آزمون‌های قبلی

۰۳

دوره Post-IELTS

برگذاری آزمون‌های شبیه‌سازی شده به همراه کامنت‌دهی های پرجزئیات برای آَنایی هر چه بیشتر با محیط و شرایط و اتمسفر آزمون

we will assist you in any issue and conflict

گروه راد انگلیش – تجربه و تخصص

What People Say About Us

Client Testimonials

You Deserve One Of the Best Trainers

with 12 years of Teaching experience

دیدگاه خود را به ما بگویید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آکادمی زبان راد انگلیش
آکادمی زبان راد انگلیش
Logo RAD English